Google’da ilk sayfada çıkmak gerçekten ben dahil hepimizin çok istediği konulardan biridir. Peki google arama sonuçlarında ilk sayfada çıkmak mümkünmü? Evet mümkündur. İki şekilde olmaktadır, birincisi Google adwords hizmeti ile ücretli olarak sponsor kısmında hemen yer alabiliriz. Birde SEO işlemleri ile ilk sayfada olma şansımız var bu çalışmanın kolay olmadığını söylemek isterim. Google arama motorunda üst sıralarda çıkmamız bize işimizden verim almamızı ve müşteri kazanmamızı sağlayacak en büyük faktörlerden biridir. 

İlkleri herkes sever ve ilkler her zaman hafızalarda kalır. Tercihlerde de her zaman hak sahibi olmuşlardır. Burada asıl bahsetmek istediğimiz ilki bulmak değil ilk olmaktır. Birilerinin bizi sevmesi ve tercih etmesi ve hafızalarda yer alabilmek için ilk olmaya ne dersiniz? İlk sevgiliden bahsetmiyoruz Google ilk sayfa olma niteliğinden bahsediyoruz. google-ilk-sayfa

 

Hepimiz internette bir şeyler ararız. Ve genel anlamda Google arama motoruna girdiğimizde karşımıza çıkan google ilk sayfa sahibi linkleri tercih ederiz. Yani hayatımızda  nasıl karşımıza çıkan ilk sevgiliyi tercih ettiysek, burada da google hayat google ilk sayfa sahipleri  ise tercih edeceğimiz sevgili modelleri olacaktır. Tabi ki bu demek değildir ki ille de ilk sırada gelenlere aşık olmamız gerekiyor. Birde bu öncelikli kişilerin karakterlerini inceleriz. Google ilk sayfa sahiplerinde ise içerik, sunum, anlatım ve aradığımız şeye cevap verip vermediği hususunu tercih sebebi tutarız. Kısaca google ilk sayfa = ziyaretçiler için ilk sevgili anlamına gelir desek iyi bir benzetme olarak düşünülebilinir.

Peki google ilk sayfa sıralamasına ulaşmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir? Öncelikli olarak web siteniz ya da bloğunuzun alt yapısının SEO uyumlu olması gerekir. Akabinde sade kafa karıştırmayan bir site haritası önem kazanmaktadır. Sonrasında sizi ilk sayfaya taşıyacak olan kopyalanmamış, google tarafından sıkıca kucaklanan özgün, imla kurallarına özen gösterilmiş içerikler. Daha daha sonrasında tanıtım yazıları ve backlink çalışmaları…

 

google da ilk sayfada çıkmak

 

Daha sonrası var mı diye merak ediyorsanız cevap verelim. Tabi ki var!  Fakat sıraladığımız özellikler profesyonel tarafından icra edilmesi gerekir derken, birde ileri aşamalarla kafanızı karıştırmak istemeyiz. Google ilk sayfa sıralamasında zirveyi talipseniz, öncelikli olarak bizimle iyi bir dostluk kurmanız gerekiyor. Sizleri şu anda ilk sevgiliyi seçecek aşk dolu gençlik kısmına entegre edersek, bizde burada bu aşk hikayelerini daha önceden yaşamış deneyimli ebeveynler ya da olgun kişilikler olarak entegre oluruz. İşte bu entegrasyon örneği ile  google üst sıra hizmetlerinde ne kadar doğru bir adresin kapısını tıkladığınızı daha kolay algıladığınızı düşünüyoruz.

Şimdi günümüzde ki zamanı, kum saatinin çevrildiğini düşünerek değerlendirdiğimiz için vakit kaybetmeden google ilk  sıra hizmet detaylarımız için bizimle iletişime geçin. İlk aşkınızı biz bulalım ve acı çekmek zorunda kalmayın.