Son dönemin en çok araştırılan konularından biri olan internette ürün satışı yapmak konusuna değinmek istedim. Evet herkes internetten ürün satabilir, öncelikle internetten satış yapmak için, Plan ve araştırma yaparak, satmak istediğiniz ürünler için tedarikçi bulmalısınız, sonrasında bu işi profesyonel olarak düşünüyorsanız şirket kurmanız gerekmektedir, şahis firmasıda yeterli olacaktır. Sonrasında e-ticaret sitesi kurmak ve/veya Pazar yerlerinde mağaza açmakta internetten ürün satışı yapmanız için yeterlidir.

 

internette ürün satışı yapmak

 

Dükkan açmadan internetten satış yapılabilirmi? Sorusunuda yanıtlamak gerekirse, evet dükkan açmadan evinizden internette ürün satabilirsiniz. Ama şirket kurmanız ve şirket adresinizi evinizin bir odasını göstererek bu mümkün olur.

Şirket kurmadan e-ticaret yapabilirmiyim? Instagram üzerinden satış yapmak

Şirket kurmadan e-ticaret yapmak sadece ev kadınları için yılda 30 bin tl’yi aşmayan satışlarda evden satış yapmak serbesttir, bunun için Instagram üzerinden online satış yapmak mümkündür.

İnternetten satış yapmak kolay gibi gözüksede çok zor ve uğraşlı bir iş olduğunuda unutmamak gerekir, ürün araştırması yapmak, şirket kurmak, ürün satışı yaparken ürün stoklamak, sokta tutmadan ürün satarsanız kargo teslim tarihine ürünü tedarik edemesseniz pazar yerleriniz ödeyeceğiniz cezalar gibi bir çok sorunda internette ürün satışı yapmanın zorlukları bu kadarla sınırlıda değil.

İnternette satış yapmanız için kullanıacağınız pazar yerlerini ve satacağınıza ürüne göre tercih edeceğiniz pazar yeri isimleri şu şekilde; Giyim ve moda gibi ürünlerde en aktif olarak Trendyol pazaryerini önerebiliriz. Trendyol’da ürün satışı yapmak hakkında deha detaylı bilgi için tıklayın. Çiçek ve hediye kategorisinde ise aynı gün teslimat seçeneği ile lider konumda olan çiçek sepeti en doğru seçim olacaktır. Çiçek sepetinde ürün satmak hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz tıklayın. Ekonomik ve çok çeşitli ürünlerde gittigidiyor pazaryerini öneriyoruz, ekonomik ürünlerde satışı çok yüksek bir pazaryeridir. Gittigidiyor’da ürün satışı yapmak hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız. Teknoloji ürünlerinde n11, eğer n11’de ürün satmaya karar verdiyseniz n11 ürün satışı yapmak sayfasına göz atmanızı öneririz.  Elektronik, ev yaşam, ve anne bebek ürünleri içinde hepsiburada Pazar yerini önermekteyiz. Hepsi Burada ürün satmak sayfasını tıklayarak daha detaylı bilgilere ulaşmanız mümkündür.