Web tasarım Geliştirme - Kurumsal Web tasarım Yönetimi - Profesyonel Web site danışmanlığı

Web Sitenizi iyileştirerek Dönüşüm Sağlamak

Web sitenizi tasarlatırken ön çok önem vermeniz gereken konu kendinizi sitenize giren müşterilerin yerine koymaktır, aranılan ürün veya hizmete kolayca ulaşmak ve ürünün veya hizmetin hakkında detaylı bir açıklama size dönüş sağlayacaktır. Müşteri gözüyle bakarak güzelce tasarladığınız web sitenizin bulunabilirliğini artırmak için doğru ve etkili mettaglar girmelisiniz. Aarama motorlarının web sitenizi kolay taraması için SEO işlemlerininde profesyonelce yapılmış olması gerekmektedir.

Harika bir web sitesi nasıl olur

Bir web sitesinin harika duruma gelmesi tabiki sizin için dönüşüm sağlamasıdır, buda sizin doğru kişileri sitenize çekmenize bağlırdır. Örneğin ürün ve hizmetleriniz hangi kitleye hitap ediyor ise o kitle üzerine yoğunlaşmanız sizi hedefe ulaştıracak ilk adımlardan biridir. Yapacağınız kampanyaları doğru şekilde duyurabilmek için dijital pazarlama kanalarından faydalanabilirsiniz. Daha önce dijital reklam kanalarının neler olduğunu makalemde anlatmıştım. Reklam bütçemizi doğru kullanmak bizim için çok öenmlidir. Bu nedenle öncelikle kampanyamızın etkili olup olmadığını kontrol etmek için Adwords reklamlarını öneririm.

Adwords reklamlarından dönüşüm oranına göre kampanyanızın etkinliğini ölçmüş olup diğer dijital reklam kanalarına da yönlenebilirsiniz. Eğer bütçeniz kısıtlı ise SEO ile birşeyler yapmak için adım atabilirsiniz. Ama bir SEO ile çalışmak Google arama motorunun da dediği gibi ciddi bir konudur. Doğru SEO’ya ulaşmadığınız taktirde web siteniz zarar görebilir.

 

web btasarımKendinizi Müşterilerinizin Yerine Koymak Kazandırır

Web sitenizi tasarlarken, kendinizi müşterilerinizin yerine koyarak hareket edin, bir ürün veya hizmetinizi tanımak isteyenmüşterilerinizden birisi olduğunuzu varsayarak hareket ederseniz doğru adımlarla ilerlersiniz. Örneğin müşteriyi sitenize neyin getirdiğini ve nerden geldiğini tespit edin, müşterinin ürünleriniz hakkında soruları olacağını düşünerek  ürünleriniz hakkında ne kadar bilgi sunduğunuzu inceleyin.  Siz ürünleriniz ve web siteniz hakkında müşterinizin bildiklerinden çok daha bileceğiniz için, müşteri bunu size sormadan siz soaracaklarını hesaplayarak detaylarınızı geliştirin.

Tabi burda içerik karmaşıklığı da sıkıntı yaratabilir bu yüzden başlaığınızı iyi düşünün ve açıklamnızı etkili bir şekilde hazırlayarak satış pazarlama tekniklerinizi kullanın kelime oyunlarından kaçının. Etkili bir görsel de girdikten sonra, daha uzun açıklamayı da detay kısmına bırakarak sayfanızı tamamlayın.

Sayfalarınızın Hızlı Bir Şekilde Yüklenmesini Sağlamalısınız

Sitenizi ziyaret eden müşterileriniz sayfanız hızlı yüklenmediği taktirde başka sitelere yönelecektir, Size müşteri olacak bazı ziyaretcilerin daha yavaş İnternet bağlantısı olanağıda yüksek olduğunu unutmayın. Önlemler için genel olarak, çok fazla büyük resimler kullanmamlı olduğumuz gibi hosting sağlayıcımızın da kaliteli olması gerekmektedir.

İçeriğinizi Özgün ve Güncel tutun

Web sitenize içerik girerken en çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri özgün içeriktir. Yanı içerik internette hiç yayınlanmamış olması gerekmektedir. Bir diğer konu ise web sitemizi güncel  tutmak zorundayız. Güncellemeden kastımız sona eren kampanyaları kaldırmak veya güncellemek,eksi fiyatlandırma veya eski duyurlar gibi güncel olmayan bilgilerin yer almamasına önemle dikkat etmelisiniz.  Gözden kaçan basit ayrıntılar müşterilerinizin web sitenize ve şirketinize olan güvenini  sarsacak ve anlamadan müşteri kaybına uğrayacaksınızdır. Güven açısından iletişim sayfanızda adres ve telefon bilgileri muhakkak yer almalıdır.

Web Sitenizi Mobil Uyumlu Hale Getirmelisiniz

Gelişen teknoloji ile internet kullanıcılarınınbüyük bir oranı web sitelerine cep telefonları veya tabletler aracılığıyla bağlanmaktadır. Mobil telefonların çoğu Flash dosyalarını açamaz bu yüzden Flash tasarımlardan uak durarak sade ve mobil uyumlu tasarımlar kullanmalısınız. Potansiyel müşteri olacak her ziyaretciyi iyi değerlendirmelisiniz.  Aşırı Flash üzerine kurulmuş siteler arma motorları reklam sağlayıcıları tarafından mobil cihazlarda gösterilmez, bu da size kayıp getirir.