PR Web Tasarım ve Web Yazılım Hizmetleri

Web Tasarım alanında 2000 Yılından buyana öncü ve yenilikçi firma olmayı her zaman başarmış olan firmamız Türkiye’nin lider Web Tasarım firması olan PR Tasarım, müşterilerine özel kurumsal web tasarım, iş yazılımları, SEO ve dijital pazarlama alanında çözümler sunmaktadır.

Web Tasarım ve İş Yazılımları alanında her zaman global olarak en yeni trendleri kullanmaya özen gösterip yeni nesil mobil uyumlu tasarımlar oluşturan PR Tasarım, kendi kontrol panelini kullanarak, hızlı açılan temiz kodlanmış web sitesi oluşturduğu gibi, her şeyden çok önemlisi de SEO uyumlu web tasarım yapmaktadır. Bir Web Sitesi katalog niyetine kullanılmaktan ziyade SEO ön planda tutularak, müşterilerimize %100 dönüşüm sağlayan siteler yapmak tercihimizdir. Sizde yeni nesil bir Web site tasarımı fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçerek SEO uyumlu siteler ile müşteri portföyünüzü genişletebilirsiniz.

mobil uyumlu site web tasarım mobil uyumlu web tasarım
 

Web tasarım ismi size neyi ifade ediyor? Bir şeyin tasarlanmasını mı yoksa yazılmasını mı? Ya da yapılmasını mı? J Ne çok soru sorduk değil mi? Emin olun biz sorunun cevabını bilsek dahi artık o cevabın değiştiğine de tanıklık ediyoruz. Çünkü web tasarım denildiğinde insanların genel anlamda aklına gelen şey web sitesi yapmak geliyor. Malum bundan ötürü web tasarım anlam olarak web sitesi, web sitesi tasarımı, web sitesi yazılımı olarak isimlendirilmektedir. Şaşırdığınızı biliyoruz. Bizde artık şaşırdık. Bundan ötürü web tasarım nedir öncelikli olarak sizlere bunu anlatmak istiyoruz. Yani bizi bildiğimiz web tasarım kavramını anlatacağız. Genel anlamda yüklenen diğer anlamlardan da bahsedeceğiz. Çünkü bizim işimiz tasarlamak, uyarlamak, kurmak ve çalışır hale getirmek. Yani web sitesini tasarlarız, uyarlarız, kurgularız, yazarız ve ziyaretçilerin bilgi sahibi olabileceği bir platform alanına dönüştürür.

Web Tasarım Nedir? Web tasarım ne değildir?

Tasarım üzerine fikirlerin, idelerin, hatları belirlenmiş bir biçimde hedefler ve amaçlar doğrultusunda yönlendirilmesi, düzenlenmesi ve bunların tasarımın yazılıma dönüşmesi işlemlerine web tasarım denir. Biliyoruz diyeceksiniz ki yukarıda yok dediğiniz tanımı sizde yaptınız. Evet algılar değişince ve anlamlar farklılık kazanınca herkesin anladığı cümleler kurmak görev bilinci oluşturuyor.

Web Çocuklar Gibi Renklidir

Yani web tasarım kendi içerisinde bir dizi özel unsurlara sahiptir. Tabloda ki resmi bu unsurlar oluştururlar. Peki bu unsurlar nelerdir?

Web tasarım düzen ilkesi:

Web tasarım gerçekleştirilirken grafik tasarım ve içerikler belli bir düzene dahil edilmelidir. Yani kendi kafamıza göre hareket edemeyiz. Web sitemizin tüm sayfaları bir düzen barındırmalı ve ziyaretçilerimizi kafası karışmamalıdır. Yani pratiklik, özgünlük, sadelik ve aynı dili konuşmak.

Renkler tercihlere göre kendini bulsa da mutlaka psikolojik bir boyutta ele alınmalıdır.

Web tasarım renkleri üzerine düşünüldüğünde genel anlamda renkler kolay belirlenir. Bir firmanın web tasarımı yapılıyorsa o firmanın logosu, kurumsal kimlik çalışmaları baz alınır. Fakat önemli olan bir hususta şudur ki logo ve kurumsal kimlik çalışmaları web tasarım çalışmalarınızı doğrudan etkileyeceği için üzerinde durulması gereken çalışmalardır. Günümüzde 10 insandan minimum 2’sinde renk körlüğü hastalık çeşitleri mevcutken, bu detay gözden kaçırılarak sakıncalı renkler tercih edilmektedir. Ziyaretçileri psikolojik yönden etkileyecek renklerde unutulur. Malumunuz bazı renkler ziyaretçilerin sitenizde daha uzun süre kalmasını sağlayacakken, çok kısa zamanda terk etmelerine de sebep olabilirsiniz. Bundan ötürü web tasarım renkleri oldukça önemlidir. Aman dikkat. Yeşili sarı gören ziyaretçilerinizi dikkate alın.

Web Tasarım Çalışmalarında Yazıların Karakterleri Bir Filmin Başrolü Gibidir…

Yazı karakteri deyip geçmeyin. Web tasarım için en önemli hususlardan birisi, sitenizde kullanılacak olan yazıların karakteridir. Çok tanık olduğunuza eminiz. Hani şu ç, ş, ö, ü, ğ harflerinin yamuk yumuk ya da daha koyu yada daha ince gözükmesi durumu. Birde okunaklı olmamaları ve karakterlerin boyutlarının küçüklüğü. İşte bunların hepsi web tasarım için önem arz eder.

İçerikleriniz mesaj vermiyorsa, ziyaretçilere okuma ihtiyacı hissettirmiyorsa nasıl olacak bu işler?

Web tasarım çalışmalarında içeriklerin önemi diğer detaylar kadar önem arz eder. Google’da bu konuda hassastır. Kulağı çekilen çok fazla web sitesi biliyoruz. İçeriklerimiz nasıl olmalı peki? İçeriklerimiz özgün, anlaşılır, başlıklara faaliyet alanlarına ve dizayna uygun üretilmelidir.

Kullanıcı Dostu Olmak Web Tasarım İçin Kaderin Bir Parçasıdır.

Yani ? Kullanıcı dostu ara yüzler tasarlamak, web tasarım teknolojik yeniliklerini projeye dahil edebilmek önemlidir. Web tasarım yapılırken kesinlikle ve kesinlikle mobil ve tarayıcı uyumluluğu, son kullanıcıyı uyarıcı dinamiklerin düşünülmüş olması gerekmektedir.

Sonuç?

Web tasarım profesyoneli bir ordunun yanında olmasına ne dersiniz? Ordu deyince abarttık sanmayın. Biz gerçekten kalabalık bir aileyiz. Türkiye’nin ilk web tasarım firmalarından biri olarak sizleri üretim fabrikamıza davet ediyoruz. Fabrika derken gözünüzün önüne forkliftler gelmesin. Renkli, yaratıcı ve akıllı beyinleri hayal edin. Biz sizler için gerisini hayal edeceğiz.